Zmarł Janusz Marciniewski

Centralne Kolegium Sędziów z ogromnym smutkiem przyjęło informację, iż w dniu 5 kwietnia 2021 roku zmarł Janusz Marciniewski, zasłużony sędzia z Kielc, członek zarządu Wojewódzkiego Kolegium Sędziów w Kielcach.

Janusz Marciniewski urodził się się w 1944 roku w Baranowiczach (mieście położonym na terenie obecnej Białorusi), lecz od wczesnych lat swoje życie i pracę zawodową związał z Kielcami.

W latach 60. poprzedniego wieku trenował biegi średnie i długie w Budowlanych Kielce, a po zakończeniu zawodniczej przygody ze sportem realizował swoją pasję sędziując zawody lekkoateltyczne.

W 2014 roku wszedł do Zarządu WKS i dużo mocniej zaangażował się w role sędziego, szkoleniowca, lidera zespołu sędziów.
Pomimo słusznego już wieku z wielkim zaangażowaniem i konsekwencją zdobywał wiedzę, doświadczenie i rozwijał swoje kompetencje.
Pierwsze niepowodzenia w egzaminach na licencje centralną nie zniechęciły go, a wręcz przeciwnie, zachęciły by być jeszcze lepszym.
W 2017 roku pozytywnie przeszedł egzamin dołączając do panelu sędziów z 2 licencją w bloku skoków, w 2019 roku – do panelu kierowników technicznych.

Z ogromną pasją szkolił kolejne zastępy młodych sędziów, dla bardziej doświadczonych był mentorem wyznaczającym kierunki rozwoju i motywującym do dalszych postępów przyjacielem.
Cierpliwy, uśmiechnięty, skromny, jak się czegoś podejmował – zawsze robił to na sto procent.

Środowisko sędziowskie żegna wspaniałego Kolegę i oddanego Przyjaciela.

Januszu, dziękujemy za wszystko!

/opracowanie T. Wieczorek/

Źródło: WKS w Kielcach