Wybory CKS PZLA [za serwisem PZLA]

UZYSKUJĄC 54 GŁOSY ZA PRZY 8 PRZECIW WŚRÓD DELEGATÓW ZGROMADZONYCH W AULI IM. PROF. ZYGMUNTA GILEWICZA NA WARSZAWSKIEJ AWF DR FILIP MOTERSKI ZOSTAŁ W SOBOTĘ (13 LISTOPADA) WYBRANY PRZEWODNICZĄCYM CENTRALNEGO KOLEGIUM SĘDZIÓW PZLA NA KADENCJĘ 2021 – 2024.

Łodzianin, który szefował polskim sędziom od grudnia 2016 roku, przedstawił podczas Krajowego Zjazdu Delegatów Wojewódzkich Kolegiów Sędziów szczegółowy plan działania na nadchodzące lata. W swoim programie postawił m.in. rozwój kształcenia (wspólny dla wszystkich województw program kształcenia kandydatów), czy współpracę międzynarodową.

– Przed nami krótka kadencja, w której mamy jako polscy sędziowie lekkoatletyczni do wykonania naprawdę dużo pracy. Cieszę się, że delegaci wyrazili tak duże poparcie dla mojej wizji rozwoju naszego środowiska. Mam nadzieję, że nie zawiodę pokładanych we mnie nadziei i jednocześnie wprowadzimy kolejny powiew świeżości oraz rozwoju w grono sędziowskie – powiedział Filip Moterski.

Urodzony w 1983 roku Filip Moterski na co dzień jest pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego. Egzamin sędziowski zdał w wieku 17 lat, w 2013 znalazł się w panelu międzynarodowych obserwatorów ITO. Kontynuuje tradycje lekkoatletyczne rodziny, ojciec Zbigniew był w latach 60. czołowym polskim długodystansowcem, a później przez lata wiodącym sędzią z Ziemi Łódzkiej. Przewodniczący CKS PZLA od 2016 roku przewodzi pracom Komisji Sportowo-Technicznej PZLA. W 2020 roku był współautorem wytycznych dot. organizacji zawodów lekkoatletycznych w dobie pandemii. Od kilku lat pracuje także jako reżyser zawodów lekkoatletycznych.

Skład Centralnego Kolegium Sędziów PZLA 2021 – 2024 (alfabetycznie):

 1. Filip Moterski – przewodniczący CKS PZLA
 2. Grzegorz Batóg (Słupsk)
 3. Małgorzata Górecka (Sosnowiec)
 4. Radosław Jurczak (Warszawa)
 5. Ryszard Kądziołka (Stalowa Wola)
 6. Piotr Kołodziejczyk (Białogard)
 7. Janusz Krynicki (Warszawa)
 8. Stanisław Krzywicki (Suwałki)
 9. Przemysław Otomański (Poznań)
 10. Ewa Stelmach (Warszawa)
 11. Kinga Szczęch (Rzeszów)
 12. Sebastian Świerc (Opole)
 13. Tomasz Wieczorek (Kielce)
 14. Wojciech Wojda (Lublin)
 15. Justyna Zapart-Bukowska (Kraków)
 16. Paweł Zieliński (Toruń)

Autor: Maciej Jałoszyński

Źródło: https://pzla.pl/aktualnosci/12488-filip-moterski-przewodniczacym-cks-pzla-w-kadencji-2021-2024

Otwarcie Zjazdu
Otwarcie obrad Krajowego Zjazdu Delegatów WKS
Sprawozdanie z działalności CKS PZLA kadencji 2016-2021
Prezydium Zjazdu: Stanisław Krzywicki i Radosław Jurczak
Osoby nagrodzone za wkład w rozwój społeczności sędziów: Bożena Hasij-Domagała z Opola, Ewa Małczyk z Krakowa i Tadeusz Majsterkiewicz z Warszawy. Pamiątkowe statuetki wręczali: Hubert Trochimowicz (Sekretarz Generalny PZLA) i Filip Moterski (Przewodniczący CKS PZLA)
FM BH-D EM TM HT
Osoby uhonorowane za pracę jako: sędzia główny zawodów imprez rangi Mistrzostw Europy/Świata (Janusz Krynicki), wkład organizacyjny i wzorowe przeprowadzenie zawodów organizowanych na Stadionie Śląskim w Chorzowie (Małgorzata Górecka). Statuetki wręczali: Hubert Trochimowicz (Sekretarz Generalny PZLA) i Filip Moterski (Przewodniczący CKS PZLA)
Członkowie Centralnego Kolegium Sędziów PZLA kadencji 2021-2024
Otwarcie Zjazdu

Foto: Stanisław Krzywicki, Justyna Zapart-Bukowska