ORLEN COPERNICUS CUP – 22.02.2022 r. Toruń

W dniu 22.02.2022 roku odbył się w Arenie Toruń kolejny mityng Orlen Copernicus Cup.

Jest to mityng wchodzący w skład elitarnego cyklu World Athletics Indoor Gold Tour – niewątpliwie jeden z najważniejszych mityngów halowych organizowanych w naszym kraju.

Wymagało to wyznaczenia dużej ilości doświadczonych sędziów z licencjami centralnymi. Wśród nich znaleźli się arbitrzy: Michał Omilian (Arbiter Startu), Stanisław Krzywicki (Arbiter Biegów), Ewa Gołębowska i Maciej Tenderenda (Arbitrzy Skoków), Łukasz Makulec (Arbiter Rzutów) oraz Marcel Jarosławski (Arbiter Bramki).

Sędziami Głównymi poszczególnych konkurencji byli: Łukasz Kokot (start), Andrzej Kowalczyk i Janusz Weltrowski (biegi), Waldemar Mroczyński (fotofinisz), Małgorzata Janczyszyn (skok w dal), Piotr Maksyśko (skok o tyczce), Mirosław Gintrowicz (pomiar VDM) oraz Jan Roszkowski i Mateusz Sierba (pchnięcie kulą). W komisji odwoławczej natomiast znaleźli się: Czesław Lis, Piotr Kołodziejczyk i Grzegorz Batóg. Sędzią Głównym Zawodów był Rajmund Jagodziński z Torunia. Jeśli chodzi o sędziów lokalnych to poza miejscowymi sędziami z Torunia, byli także sędziowie z Włocławka.

Mityng stał na bardzo wysokim poziomie czego skutkiem było kilka Rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wszystkie komisje sędziowskie zasługują na słowa pochwały, gdyż wywiązały się bardzo dobrze ze swoich obowiązków.

Paweł Zieliński

fot. Paweł Zieliński