Mistrzostwa Polski w maratonie – Dębno 2022

W dniu 10 kwietnia 2022 roku w Dębnie odbyły się mistrzostwa Polski w maratonie, podczas których o medale rywalizowały kobiety oraz mężczyźni (łącznie z kategoriami masters). Organizatorem mistrzostw był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie z dyrektorem Stanisławem Lenkiewiczem na czele.

Mistrzostwa stały na wysokim poziomie organizacyjnym, do czego niemałą cegiełką swoją pracą i zaangażowaniem dołożyli także sędziowie. Na czele zespołu stał kolega Stanisław Tarnawski (przewodniczący Zachodniopomorskiego WKS). Funkcję delegata technicznego PZLA pełnił Tomasz Wieczorek. Arbitrem biegów był Piotr Kołodziejczyk, a sędzią głównym biegów Andrzej Podgórski. Bardzo ważne role sędziów głównych trasy pełnili Andrzej Haj oraz Grzegorz Kiełczewski.

Szczególnie warta podkreślenia była rola Grzegorza, który przejechał całą trasę maratonu na rowerze rejestrując bieg za pomocą kamery sportowej zlokalizowanej na kasku. Obsadę centralną uzupełnił kolega Janusz Rozum, który wspólnie z kolegami Tarnawskim i Wieczorkiem tworzył komisję odwoławczą.

Warta podkreślenia jest także rola kolejnych szesnastu sędziów wyznaczonych przez Wojewódzkie Kolegium Sędziów w Szczecinie, którzy pracując na starcie, trasie (w tym na punktach odżywiania i odświeżania) oraz na mecie przyczynili się do końcowego sukcesu mistrzostw Polski.

1
1
Orientation: 1
2
2
Orientation: 1
3
3
Orientation: 1
4
4
Orientation: 1
5
5
Orientation: 1
6
6
Orientation: 1
7
7
Orientation: 1
8
8
Orientation: 1