1. PZLA Mistrzostwa Polski w Chodzie sportowym na 35km

W dniu 14.05.22r w Opolu odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na dystansie 35km. O godzinie 8:30 na trasę wystartowało 10 zawodników i 2 zawodniczki z Polski i dwóch zawodników z Czech. Trasa wyznaczona była na Wyspie Bolko gdzie zawodnicy mieli dogodne warunki do rywalizacji. Pogoda sprzyjała zawodnikom, ale niestety nie każdy ukończył zawody.

Na Mistrzostwa Polski w Chodzie sportowym powołanych było dwoje Delegatów Technicznych: Ewa Gołębowska z Warszawy i Ryszard Kądziołka ze Stalowej Woli. Sędzią Głównym Zawodów był Marcin Chrapan z Opola, a funkcję Arbitra Biegów pełniła Małgorzata Górecka. Monika Dyrek i Dominika Więcławek-Ostrowska były Sędziami Głownymi Biegów. Trzy Panie z Ekipy Biegów przyjechały do Opola z Sosnowca.

Grupie Sędziów Chodu Sportowego przewodził  Ryszard Franuszkiewicz z Nowej Dęby – Sędzia Głowny Chodu Sportowego, a Sędziami Oceniającymi Styl Chodu byli Zbigniew Magda z Mielca, Norbert Typek z Wisły, Monika Kos z Mielca, Jarosław Kisiel z Poznania, Bogusław Duda z Rzeszowa, Grzegorz Sudoł z Krakowa, a ponad to na zawody została powołana Trójka Sędziów Międzynarodowych, którzy także oceniali styl chodu. Z Turcji przyleciała do Nas Pani Gaye Gencoglu Bekler, a z Portugali przylecieli Aoachim Daniel Ramos Da Graca i Vasco Guedes.

Z ramienia WKS Opole na zawody powołano następujących sędziów do pełnienia funkcji:
Tomasz Hrycaj – Starter,
Cyprian Jasiński – Starter,
Panowie Starterzy pomagali w penalty zone mierząc czas kary.
Ranecka Kamila- licząca okrążenia,
Rak Filip – liczący okrążenia,
Ścira Paweł – liczący okrążenia,
Grzyl Waldemar – punkt odżywiania,
Kojder Bartłomiej – nawrót 1,
Biliński Robin – nawrót 2.

Podczas zawodów panowała bardzo dobra atmosfera, Komisja Odwoławcza nie musiała rozpatrywać żadnego protestu, a zwieńczeniem rywalizacji był Rekord Polski w chodzie sportowym na 35km Kobiet ustanowiony czasem 1h 49’37” przez Katarzynę Zdziebło.

Tekst/Fot. Marcin Chrapan