PZLA DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2022. FINAŁ EKSTRAKLASY LIGI LEKKOATLETYCZNEJ – Karpacz 27.08.2022

Stadion im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu przywitał ekipę sędziów łaskawą aurą, poranne opady deszczu minęły, było ciepło, bo 21st.C i bezwietrznie. O godzinie 12.00 Sędzia Główny Zawodów Franek Waszkiewicz zaprosił wszystkich na odprawę, gdzie sprawdził obecność i podzielił się najważniejszymi informacjami.

Od rana przygotowania do zawodów rozpoczęli Delegat Techniczny Ryszard Kądziołka, Kierownik Techniczny Zawodów Marcin Chrapan i Ekipa Techniczna stadionu pod przewodnictwem Radosława Jęcek – Burmistrza Karpacza.

O godzinie 13 po ceremonii otwarcia, pracę rozpoczęły wszystkie ekipy sędziów. Potocznie zwana Biegówka w składzie: Grzegorz Kiełczewski i Dominika Więcławek jako Sędziowie Główni Biegów i Beata Kądziołka jako Arbiter Biegów. Kierownikiem Bramki był Norbert Typek, a Sędzią Głównym Fotofiniszu – Waldemar Mroczyński. Zespołem starterów kierował Kamil Dyszlewski – Sędzia Główny Startu wraz z Arbitrem Startu Tomaszem Hrycaj. Starterami byli Tomasz Lubowski i Piotr Piętkowski.

W konkurencjach technicznych jakimi były skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut młotem sędziowali:
W rzucie młotem: Arbitrem był Przemysław Otomański, a Sędziami Głównymi Rzutów Aleksandra Chryczyk i Paweł Zieliński.
W pchnięciu kulą Sędziami Głównymi Rzutów byli Mariusz Gałązka i Marta Zięba, a przewodziła im Arbiter Małgorzata Bogusz.
Na skoczni w dal ważność skoków oceniała Sędzia Główny Skoków Anna Lubowska, a pracy komisji przyglądał się Arbiter Skoków Edward Romanowski.
Na skoczni wzwyż Arbitrem była Ewa Gołębowska, a Sędzią Głównym Skoków Marek Górecki.
Komisja odwoławcza w składzie Franciszek Waszkiewicz, Małgorzata Janczyszyn i Ryszard Kądziołka nie otrzymali do rozpatrzenia żadnego protestu, ewentualne dyskwalifikacje i protesty słowne były rozwiązywane przez Arbitrów, na miejscu rozgrywania konkurencji.

Zawody zakończyły się przed godziną 16:00, a podczas ceremonii medalowej wszystkim drużynom wręczono nagrody.

Inf./Fot. M. Chrapan