Szkolenie i weryfikacja KTZ w Toruniu

W weekend 22-23 października 2022 r. w Toruniu odbyło się szkolenie i weryfikacja dla sędziów kierowników technicznych. Przeznaczone ono było dla dotychczasowych kierowników technicznych i tych sędziów, którzy chcieliby uzyskać licencję kierownika technicznego.

Pierwszy dzie┼ä po┼Ťwi─Öcony by┼é zmianom w przepisach zawod├│w World Athletics obowi─ůzuj─ůcym od 1 listopada 2019 r., obowi─ůzkom kierownika technicznego zawod├│w, wsp├│┼épracy kierownika technicznego z obs┼éug─ů techniczn─ů, pracy na zawodach w hali i na stadionie, przygotowaniu bie┼╝ni do zawod├│w, przygotowaniu skoczni, przygotowaniu rzutni.

Potem odbyły się zajęcia praktyczne w toruńskiej hali, a po nich jeszcze blok szkoleniowy o oczekiwaniach względem kierownika technicznego z punktu widzenia komisji biegowej i zespołu starterów oraz o pracy kierownika technicznego na zawodach poza stadionami i halami dopuszczonymi do rozgrywania oficjalnych zawodów lekkoatletycznych. Dzień zakończył się egzaminem pisemnym.

Drugi dzie┼ä rozpocz─ů┼é si─Ö zaj─Öciami praktycznymi na zewn─ůtrz na stadionie, szcz─Ö┼Ťliwie pogoda dopisa┼éa. Potem rozpocz─ů┼é si─Ö kolejny blok z wyk┼éadami, o klasyfikacji stadion├│w i nawierzchniach. Nast─Öpnie zosta┼é om├│wiony szczeg├│┼éowo test z dnia poprzedniego, kt├│ry pisali uczestnicy szkolenia.

W szkoleniu i weryfikacji wzi─Ö┼éo 35 os├│b z ca┼éej Polski. I godne podkre┼Ťlenia s─ů wyj─ůtkowo korzystne warunki szkoleniowe w Toruniu, gdzie zakwaterowanie, hala i pobliski stadion s─ů jednym kompleksem.

Info: R. Jurczak, Fot. A. Podg├│rski