Szkolenie i weryfikacja KTZ w Toruniu

W weekend 22-23 października 2022 r. w Toruniu odbyło się szkolenie i weryfikacja dla sędziów kierowników technicznych. Przeznaczone ono było dla dotychczasowych kierowników technicznych i tych sędziów, którzy chcieliby uzyskać licencję kierownika technicznego.

Pierwszy dzień poświęcony był zmianom w przepisach zawodów World Athletics obowiązującym od 1 listopada 2019 r., obowiązkom kierownika technicznego zawodów, współpracy kierownika technicznego z obsługą techniczną, pracy na zawodach w hali i na stadionie, przygotowaniu bieżni do zawodów, przygotowaniu skoczni, przygotowaniu rzutni.

Potem odbyły się zajęcia praktyczne w toruńskiej hali, a po nich jeszcze blok szkoleniowy o oczekiwaniach względem kierownika technicznego z punktu widzenia komisji biegowej i zespołu starterów oraz o pracy kierownika technicznego na zawodach poza stadionami i halami dopuszczonymi do rozgrywania oficjalnych zawodów lekkoatletycznych. Dzień zakończył się egzaminem pisemnym.

Drugi dzień rozpoczął się zajęciami praktycznymi na zewnątrz na stadionie, szczęśliwie pogoda dopisała. Potem rozpoczął się kolejny blok z wykładami, o klasyfikacji stadionów i nawierzchniach. Następnie został omówiony szczegółowo test z dnia poprzedniego, który pisali uczestnicy szkolenia.

W szkoleniu i weryfikacji wzięło 35 osób z całej Polski. I godne podkreślenia są wyjątkowo korzystne warunki szkoleniowe w Toruniu, gdzie zakwaterowanie, hala i pobliski stadion są jednym kompleksem.

Info: R. Jurczak, Fot. A. Podgórski