67 PZLA HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI – 18-19.02.2023 TORUŃ

W dniach 18-19 lutego 2023 roku odbyły się w hali w Toruniu kolejne Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Na starcie stanęła niemalże cała czołówka polskich lekkoatletów na czele z takimi zawodniczkami jak Natalia Kaczmarek (400 m), Ewa Swoboda (60 m) oraz Adrianna Sułek (wielobój), natomiast wśród mężczyzn byli to tacy zawodnicy jak Piotr Lisek (skok o tyczce) czy też Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą).

W trakcie trwania zawodów padło kilka bardzo dobrych rezultatów, których ukoronowaniem był wynik lepszy od Rekordu Polski w biegu na 400 metrów kobiet, ustanowiony przez Natalię Kaczmarek. Jak to zwykle bywa na Halowych Mistrzostwach Polski najwięcej działo się w sesjach popołudniowych. Wiązało się to z tym, że sędziowie poszczególnych konkurencji musieli zachować szczególną ostrożność, aby zawody były przeprowadzone sprawnie.

Nad bezpieczeństwem zawodników oraz sprawnym przeprowadzeniem tych zawodów czuwał następujący zestaw sędziów powołanych przez CKS: Łukasz Młudzik i Przemysław Grzybowski (delegaci techniczni), Paweł Zieliński (sędzia główny zawodów), Rajmund Jagodziński (zastępca sędziego głównego zawodów), Janusz Krynicki, Ewa Gołębowska i Stanisław Krzywicki (komisja odwoławcza), Piotr Żynel i Grzegorz Stefanko (kierownicy techniczni zawodów), Tomasz Hrycaj (arbiter startu), Robert Palka (koordynator startu), Łukasz Kokot i Marcin Tulej (starterzy), Andrzej Kowalczyk (arbiter biegów), Andrzej Chmielewski i Janusz Weltrowski (sędziowie główni biegów), Piotr Kołodziejczyk (sędzia główny fotofiniszu), Arleta Barczak, Mirosław Gintrowicz i Ewa Rojewska (arbitrzy skoków), Jolanta Kałuża, Dorota Kmiecik-Arabucka, Karolina Kowalczyk i Katarzyna Kamińska (sędziowie główni skoków), Ewa Stelmach (sędzia główny VDM), Barbara Dukarska (arbiter rzutów), Małgorzata Bogusz i Michał Majchrzak (sędziowie główni rzutów), a także Ryszard Kądziołka (sędzia główny chodu sportowego).

Dzięki tym wszystkim osobom, które wspierane były przez sędziów lokalnych w głównej mierze z Torunia, a także z Włocławka impreza przebiegła w sposób sprawny i bez żadnych sytuacji mających wpływ na wyniki.

tekst Paweł Zieliński