Dru┼╝ynowe Mistrzostwa Europy 20-25.06.2023 r.

Przez ca┼éy tydzie┼ä (20-25.06.2023) w Chorzowie na Stadionie ┼Ül─ůskim odbywa┼éy si─Ö Dru┼╝ynowe Mistrzostwa Europy ÔÇô zawody bardzo wymagaj─ůce i wyczerpuj─ůce ze wzgl─Ödu na panuj─ůcy upa┼é
i specyfik─Ö stadionu.

Po raz pierwszy w historii wszystkie ligi DME zostały rozegrane w jednym miejscu i odbyły się
w ramach III Igrzysk Europejskich Krak├│w ÔÇô Ma┼éopolska. 47 dru┼╝yn podzielonych na trzy dywizje rywalizowa┼éo w 37 konkurencjach lekkoatletycznych.

W dniach 20 ÔÇô 22 czerwca w sesjach porannych i wieczornych rywalizowa┼éy Druga i Trzecia Dywizja, natomiast ostatnie 3 dni tj. 23 ÔÇô 25.06.2023 r. to starty dru┼╝yn z Pierwszej Dywizji, w tym Reprezentacji Polski, tylko w sesjach wieczornych.

Tak du┼╝e zawody wymaga┼éy wielu przygotowa┼ä, odbywaj─ůcych si─Ö z du┼╝ym wyprzedzeniem, spotka┼ä on-line Przewodnicz─ůcego CKS PZLA z Delegatami Technicznymi oraz pracy wielu s─Ödzi├│w, zar├│wno powo┼éanych centralnie jak i lokalnych, nadzorowanych przez s─Ödzi├│w mi─Ödzynarodowych z ramienia European Athletics.

Koordynatorem pracy wszystkich s─Ödzi├│w by┼é Filip Moterski, re┼╝yserami zawod├│w byli Florian Weber i Arnold Heiken pod nadzorem Andy Kay ÔÇô pierwszego g┼éosu europejskiej lekkoatletyki.

S─Ödzi─ů G┼é├│wnym Zawod├│w by┼é Janusz Krynicki, Zast─Öpcami Ma┼égorzata G├│recka i Miros┼éaw Werner.

Kierownicy Techniczni Zawodów: Tadeusz Majsterkiewicz, Radosław Jurczak, Marcin Chrapan i Damian Biesiaga.

Inspektorzy: Robert Terczyński i Jakub Jelonek

Sędziowie videorejestracji: Stanisław Krzywicki (wszystkie dywizje), Przemysław Grzybowski (III dywizja)

Arbiter Bramki: Marcel Jarosławski

Komisja Startu: Sędzia główny Sebastian Świerc, Starterzy: Robert Palka, Łukasz Kokot, Michał Omilian i Kamil Dyszlewski.

Komisja Biegowa: Sędziowie główni biegów: Maciej Jakubowski (II i III Dywizja), Janusz Rozum (I Dywizja) oraz Andrzej Kowalczyk, Sędziowie Główni Fotofiniszu: Janusz Rozum (II i III Dywizja) i Kinga Szczęch (I Dywizja).

Komisja s─Ödzi├│w torowych: Kierownik Waldemar Mroczy┼äski, Torowi: Andrzej Chmielewski, Ryszard K─ůdzio┼éka, Tomek Wieczorek, Andrzej Kami┼äski i Robert Alwingier.

Komisja Skok├│w: S─Ödziowie G┼é├│wni: Ewa Go┼é─Öbowska, Miros┼éaw Makaruk, Justyna Zapart ÔÇô Bukowska, VDM: Miros┼éaw Gintrowicz, Videorejestracja skok├│w: Katarzyna Kami┼äska.

Komisja rzut├│w: S─Ödziowie g┼é├│wni: Przemys┼éaw Otoma┼äski, Grzegorz Bat├│g, Aleksandra Chryczyk i Ma┼égorzata Bogusz, Weryfikuj─ůcy Sprz─Öt: ┼üukasz Makulec.

Z ramienia European Athleticns Delegatami Technicznymi byli Chris Cohen i Nicole Hohmann, 8 s─Ödzi├│w ITO pod dow├│dztwem Luca Verrasciny: Gemma Castano ÔÇô Vinyals, Maria Elena Barrios Banuelos, Jorrit Rodermond, Renato Soares, Marko Ristov, Claes Jurstrand i Ales Bezjak. Komisj─Ö uzupe┼énili Starter Mi─Ödzyanrodowy Jordi Roig oraz Mi─Ödzynarodowy S─Ödzia Fotofiniszu Juan Ignacio Escudero.

Nale┼╝y nadmieni─ç niezawodn─ů prac─Ö s─Ödzi├│w lokalnych w liczbie 76 os├│b, zar├│wno ze ┼Ül─ůska jak i Ma┼éopolski, kt├│rzy uzupe┼éniali wszystkie komisje.

Wszystkim s─Ödziom dzi─Ökujemy za fantastyczn─ů prac─Ö, zaanga┼╝owanie i profesjonalizm w ka┼╝dym calu.

Kinga Szcz─Öch, fot. s─Ödziowie