99. PZLA Mistrzostwa Polski – 2023

99. PZLA Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 27-29 lipca 2023 r. na stadionie im. Lubuskich Olimpijczyków w Gorzowie Wielkopolskim.

Sędzią głównym zawodów był Tomasz Lubowski a delegatami technicznymi PZLA byli Łukasz Młudzik i Waldemar Mroczyński. Funkcje arbitrów i sędziów głównych konkurencji pełnili sędziowie powołani przez CKS PZLA i współpracowali z sędziami nominowanymi przez WKS. Wielu sędziów z województwa lubuskiego debiutowało na zawodach rangi mistrzostw Polski, co pozwoliło na wzbogacenie ich wiedzy i nowe obserwacje. Mimo kapryśnej pogody z przelotnym deszczem i zmiennym wiatrem, zawody rozegrano zgodnie z programem minutowym.

Najwyższy poziom sportowy sędziowie odnotowali w rzucie młotem mężczyzn, gdzie Wojciech Nowicki został mistrzem Polski z wynikiem 79,96 m (minimum na MŚ i IO), a wicemistrzem Paweł Fajdek, który uzyskał 78,10 m (minimum na MŚ). Ewa Swoboda w finale 100 m zdobyła tytuł mistrzyni Polski i minimum na MŚ w Budapeszcie z czasem 11,08 s. Po rywalizacji w 40 konkurencjach 102 kluby zdobyły punkty a najwięcej KS AZS AWF Warszawa. W klasyfikacji wojewódzkiej zwyciężyło województwo Mazowieckie.

Info. S. Krzywcki

Fot. sędziowie