99. PZLA Mistrzostwa Polski – 2023

99. PZLA Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 27-29 lipca 2023 r. na stadionie im. Lubuskich Olimpijczyków w Gorzowie Wielkopolskim.

S─Ödzi─ů g┼é├│wnym zawod├│w by┼é Tomasz Lubowski a delegatami technicznymi PZLA byli ┼üukasz M┼éudzik i Waldemar Mroczy┼äski. Funkcje arbitr├│w i s─Ödzi├│w g┼é├│wnych konkurencji pe┼énili s─Ödziowie powo┼éani przez CKS PZLA i wsp├│┼épracowali z s─Ödziami nominowanymi przez WKS. Wielu s─Ödzi├│w z wojew├│dztwa lubuskiego debiutowa┼éo na zawodach rangi mistrzostw Polski, co pozwoli┼éo na wzbogacenie ich wiedzy i nowe obserwacje. Mimo kapry┼Ťnej pogody z przelotnym deszczem i zmiennym wiatrem, zawody rozegrano zgodnie z programem minutowym.

Najwyższy poziom sportowy sędziowie odnotowali w rzucie młotem mężczyzn, gdzie Wojciech Nowicki został mistrzem Polski z wynikiem 79,96 m (minimum na MŚ i IO), a wicemistrzem Paweł Fajdek, który uzyskał 78,10 m (minimum na MŚ). Ewa Swoboda w finale 100 m zdobyła tytuł mistrzyni Polski i minimum na MŚ w Budapeszcie z czasem 11,08 s. Po rywalizacji w 40 konkurencjach 102 kluby zdobyły punkty a najwięcej KS AZS AWF Warszawa. W klasyfikacji wojewódzkiej zwyciężyło województwo Mazowieckie.

Info. S. Krzywcki

Fot. s─Ödziowie