SZKOLENIE I EWALUACJA SĘDZIÓW RZUTÓW, STARTU i FOTOFINISZU – Toruń 19-21.04.2024r.
SZKOLENIE i EWALUACJA SĘDZIÓW GŁÓWNYCH FOTOFINISZU
Jak pierwsi i również po raz pierwszy w historii CKS PZLA w miniony weekend szkolenie rozpoczęli kandydaci na sędziego głównego fotofiniszu.
Program szkolenia obejmował zestaw zagadnień związanych z kompetencjami i obowiązkami sędziego fotofiniszu w teorii oraz w praktyce, przedstawiony przez Kingę Szczęch. Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez Michała Sadłowskiego, które dotyczyły między innymi poprawnego ustawienia systemu pomiaru czasu oraz jego sprawdzenia (próba zerowa).
Całe szkolenie zakończone zostało egzaminem ustnym, który pozwolił wyłonić zespół sędziów głównych fotofiniszu na kolejne 4 (w trzech przypadkach na 2) lata.
Komisja ewaluacyjna pracowała w składzie: Przewodnicząca: Kinga Szczęch, egzaminatorzy: Lena Majchrowicz, Filip Moterski, eksperci: Michał Sadłowski, Przemysław Grzybowski i Małgorzata Górecka.
Rekomendacje zespołu dot. przyznania uprawnień centralnych SGF dostępne tutaj ➡️ https://ckspzla.pl/wp-content/uploads/2024/04/Rekomendacje.pdf
Kinga Szczęch, fot. Filip Moterski, Kinga Szczęch, Adam Lichy
SZKOLENIE i EWALUACJA KANDYDATÓW NA I LICENCJĘ Z BLOKU RZUTÓW
W dniach 20-21 kwietnia w Toruniu odbyło się szkolenie połączone z weryfikacją kandydatów na 1 licencję specjalistyczną w bloku rzutów.
W trakcie spotkania 14 kandydatów wzięło udział w egzaminie ustnym. Pierwszego dnia każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na pytania członków komisji składającej się z następujących osób: Przemysław Otomański – przewodniczący komisji, Grzegorz Batóg, Radosław Jurczak oraz Jan Roszkowski.
W kolejnym dniu nastąpiła część szkoleniowa – uczestnicy omawiali sytuacje sporne, które miały miejsce w trakcie zawodów, a także decyzje, które były w tych sytuacjach podjęte. Uczestnicy w formie dyskusji wydali rekomendacje dotyczące tego typu sytuacji.
Paweł Zieliński
SZKOLENIE STARTERÓW
Dodatkowo odbyło się szkolenie w formie warsztatów z bloku startu, których celem była weryfikacja i aktualizacja rekomendacji dotyczących wprowadzonych w listopadzie ub.r. zmian w przepisach lekkoatletycznych w zakresie bloku startu.
Pierwszego dnia zostały wypracowane rekomendacje przez zespół starterów posiadających licencję specjalistyczną stopnia I.
Drugiego dnia nastąpiło omówienie pytań z przeprowadzonego w październiku ub.r. egzaminu weryfikacyjnego w zakresie: zapisów wideo, testu ogólnego, analizy przypadków oraz wykresów.
Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone przez zespół szkoleniowy w składzie: Aleksander Tynelski, Kamil Dyszlewski, Łukasz Kokot i Robert Palka.
Robert Palka